Landslag fälttävlan 2016

Sara Algotsson Ostholt
född: 8 december 1974, hemort: Warendorf, Tyskland, klubb: Ridklubben Udden

Linda Algotsson
född: 1972, hemort: Läckeby, klubb: Ridklubben Udden

Frida Andersén
född: 1990, hemort: Harplinge, klubb: Hofors Ridsällskap

Anna Freskgård
född 1987, hemort: Tystberga, klubb: PRO Eventing Ryttarförening

Jonna Friman
född 1989, hemort: Gorserum, klubb: Svarttorps Ridsällskap

Sandra Gustafsson
född: 1988, hemort: Kullavik, klubb: Hermanstorps Kör o Ridklubb

Niklas Lindbäck - Hemsida
född: 2 mars 1974, hemort: Munka-Ljungby, klubb: Skurup

William Nilson Fryer
född 1985, hemort: Tystberga, klubb: PRO Eventing Ryttarförening

Anna Nilsson 
född: 1962, hemort: Annelöv , klubb: Tågarpsortens Ryttarförening

Ludwig Svennerstål - hemsida
född: 24 augusti 1990, hemort: Badgerstown, Wiltshire, England,

Louise Svensson Jähde 
född: 1990, hemort: Lindewitt, Tyskland, klubb: Tågarpsortens Ryttarförening  

Hedvig Wik
född 1993, hemort: Örebro, klubb:

 

__________________________________________________________________

Unga ryttare – upp till 21 år

Spetstruppen
Anna Almström, Svenljunga
Erika Sjöström, Dösjebro
Ebba Adnervik, Båstad
Louise Hiort af Ornäs, Rimbo
Klara Lidén Kiraly, Munka-Ljungby

Utmanare                                                                       
Annika Davidsson, Tanumshede
Isabella Lidbrandt, Märsta
Hanna Gryme, Nyköping
Alexandra Jurå, Harbo
Aria Ramkali, Blentarp               


Juniorer 2016 – upp till 18 år

Spetstruppen
Ebba Larsson, Tibro
Elin Krantz, Brottby
Jennifer Högström, Uppsala
Sofia Sjöborg, England

Utmanare
Selma Hammarström, Delsbo
Jasmine Nielsen, Tungelsta
Alice Andersen, Flyinge
Jennifer Hallsenius, Älvsjö
Beatrice Westén, Kungsängen
Sofia Andersson, Kvänum
Jennifer Axelsson, Trollhättan                    

Landslagsledare: Anne Persson

Ponny 2016

Spetstruppen
Selma Hammarström, Delsbo
Anna Wettemark, Åhus
Amanda Berglund, Vallentuna

Utmanare
Patricia Hallberg, Nynäshamn
Frida Edin, Örbyhus
Amanda Sternberg, Nynäshamn

Observationstrupp

Emilia Wallin, Mantorp
Ebba Christensson, Stockamöllan
Luana Palmqvist, Nynäshamn
Hampus Bengtsson, Sjöbo
Elvira Gustafsson, Rimbo
Olivia Belinki, Köping
Alice Westermark, Rimbo
Amanda Andersson, Långås

Landslagsledare:
Lena Bredberg


Senast uppdaterad: 2016-07-19
Swedish eventing trophy

Swedish Eventing Trophy

Två deltävlingar och final
Första svenska ryttaren på presskonferens i Greenwich Park, Sara Algotsson Ostholt tillsammans med Piggy French

Fälttävlan i media

Följ vad som skrivs

Huvudsponsor

Förbundssponsor

Sponsorer

Medlemstidning

Annons